You are currently viewing Amazon Retail Arbitrage Nedir & Nasıl Yapılır?
Amazon_Retail_Arbitrage_Nedir_Nasl

Amazon Retail Arbitrage Nedir & Nasıl Yapılır?

Amazon Retail Arbitrage Nedir & Nasıl Yapılır sorusunun cevabını tam olarak bu eğitim setimizde bulacaksınız. Amazon’da binlerce para kazanmak için retail arbitraj kavramını kullanan çok sayıda satıcı duymuş veya görmüşsünüzdür.

Ne olduğunu hiç merak ettiniz mi ve bunu nasıl yapıyorlar?

Daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, burada sadece bu metodolojinin ne hakkında olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda izlemeniz için bazı inanılmaz retail arbitraj ipuçlarını listeleyen ayrıntılı bir makale bulunmaktadır.

Başlamadan önce, “Retail Arbitrage” uygulamasının Amazon düzenlemelerine aykırı olmadığı, ancak yalnızca bunun ne olduğunu bilenler ve nasıl yapıldığının tamamen farkında olan kişiler tarafından yapılması gerektiği konusunda hızlı bir güncelleme yapmak istiyorum.

Bazı üreticiler, satıcılarının yetkili olup olmamasını önemsemezken, diğerleri de bu özelliği kesinlikle araştırıyor ve ürünlerini Amazon’da tanıtmanızı veya satmanızı zorlaştırıyorlar.

Hepsi farklı durumlara göre değişiyor:

  • Sattığınız ürünün durumu (yeni veya kullanılmış)
  • Sattığınız ürünler
  • Ürünün markası
  • Profesyonel veya kişisel satış için kullandığınız platform

Amazon Retail Arbitrage , internet dünyasında gerçekten gelişmekte olan ve büyük bir pazardır. Oldukça rekabetçi olduğundan, kesinlikle harika bir iş modeline ihtiyacınız vardır.

Ancak, doğru yapılırsa, bu çok karlıdır.

Genellikle insanlar bundan şüphelenir veya gülerler, ancak Retail Arbitrage’ da gelişmek ve doğru şekilde uygulamak için derin bir pratik bilgiye sahip olmalısınız.

Amazon’dan para kazanmanın farklı yolları olduğunu anlamalısınız ve RA (Retail Arbitrage) bunlardan birisidir.

Evet, kulağa gerçekten sıkıcı geliyor ama asıl soru ne olduğu ve nasıl yapıldığı?

Öyleyse başlayalım.

Amazon’ da Retail Arbitrage Nedir?

İnsanlar neden indirimli ürünler için tam bir fiyat öderler?

Hangi ürünleri satın almaya karar vereceğim?

Bu ürünleri satın aldıktan sonra nasıl satacağım?

Ürünlerimi Amazon tarafından onayladıktan sonra ne yapmalıyım?

Sırada ne var?

Amazon’ da Retail Arbitrage Nedir?

Retail Arbitrage kavramı basittir. Perakende satış mağazaları (Target, Walmart vb. Gibi) ürünleri belirli bir fiyata (mağaza içi veya online) satmaktadır.

Şimdi birkaç ürün tedarik ediyor, satın alıyor, daha yüksek bir fiyatla satıyor, karı alıyor ve kendi cebinize koyuyorsunuz.

Mesela, 15 dolar için 20 kalemlik bir set satın alıyorsunuz. Şimdi, diyelim ki aynı ürün Amazon’da 25 dolardan satılıyor. Yaptığınız şey, bu fiyata satıyorsunuz.

Bu fikir basit gibi görünse de aklınıza gelebilecek beş soru var. Bu sorular aynı zamanda tüm Retail Arbitrage noktasını da tetikler .

 

İnsanlar neden indirimli ürünler için tam bir fiyat öderler?

Çünkü ürün fırsatları/fiyatı konuma göre farklılık gösterir.

Yavaş hareket eden veya belirli bir alanda yaygın olan ürünler başka bir yerde yüksek talep görüyor olabilir. Bu nedenle, bir bölgeden diğerine her zaman bir fiyat farkı olacaktır.

Bunun yanı sıra, diğer bir önemli sebep de kolaylıktır. Online olarak ürünü satın almak için, sırada durmanız veya arabanızla gitmeniz

gerekmez. Bunun için milyonlarca insan ürünler için iki katı bile ödemeye hazırdır.

FBA Ücretler hakkında daha fazla bilgiyi buradan elde edebilirsiniz ve ayrıca Amazon FBA Fee Calculator aracına buradan ulaşarak ücretlendirmelere detaylıca bakabilirsiniz .

Hangi ürünleri satın almaya karar vereceğim?

Biraz araştırma yaparak başlayın. Walmart veya Target gibi birkaç mağazaya gidin ve indirimde olan ürünleri arayın. Bu ürünleri tarayın ve fiyatın Amazon’dan yüksek olup olmadığını öğrenin.

Bunun %50-50 şansı vardır. İyi bir ürüne rastlayabilir veya kaçırabilirsiniz. Ancak, eğer rastlarsanız, farklı mağazalara gidin ve bu ürünleri mümkün olduğunca satın alın.

Bu ürünleri satın aldıktan sonra nasıl satacağım?

Bu ürünleri eve alır almaz, Amazon’a bu ürünleri yakında satacağınızı söylemenin zamanı gelmiştir. Sahip olduğun ürün miktarını ve birkaç detayıyla birlikte Amazon’a belirtmelisiniz.

Amazon’un onayladığı an (sınırlı ürün kategorisine girmediğinden emin olun), ürünlerinizin depolarında kolayca tanınması için size özel

kişiselleştirilmiş etiketler tasarlayacaklardır. Bunun için etiketleri basabilir veya Amazon’un etiket servisini kullanabilirsiniz .

 

Ürünlerimi Amazon tarafından onayladıktan sonra ne yapmalıyım?

Daha sonra Amazon size, her bir ürünün kaç ünitesinin Amazon FBA deposuna göndermenizi isteyeceklerini bildirir. Her şeyi toplayabilir, alma zamanından haberdar olmaları için UPS ile iletişime geçebilir ve ne kadar ürün göndermeniz gerektiğini bildirebilirsiniz.

Kargonuz Amazon fulfillment merkezine varır varmaz, tüm eşyaları tarayıp satmaya başlayacaklardır.

Sırada ne var?

Ürün reviewleri ve bulunabilirlik dışında, ürünlerin fiyatı alıcılar tarafından görülebilmelerini sağlamak son derece önemlidir. İster inanın ister inanmayın, fiyatı diğer satıcılara göre azda olsa kuruşlarla düşürmek , Buy Box kazanmanızı sağlayabilir .

Fiyatı manuel olarak güncelleyebilseniz de, bunu yapmak için birkaç yeniden fiyatlandırma aracı bile kullanabilirsiniz.

Doğru ipuçları ve püf noktaları ile, pasif bir gelir elde etmek için önemli fırsatlar vardır. Kim bilir, bunu uzun vadeli ve tam zamanlı bir işe çevirebilirsiniz.